Мікоплазмоз діагностика і лікування в Києві
Що таке – мікоплазмоз?
Мікоплазмоз – іфекційне захворювання викликане бактеріями які не мають клітинної стінки і викликають запалення сечостатевої системи і тропні до слизистих оболонок людини.
Які симптоми мікоплазмозу?
Інкубаційний період микоплазмозу становить до 10 днів, проявляється у жінок слизовими прозорими виділеннями, болями в паху, болями при сечовипусканні і статевому акті. У чоловіків може зовсім пройти зараження безсимптомно (можливо вранці виявити слиз в уретрі).
Мікоплазма у жінок – чого від неї чекати?
Нічого хорошого мікоплазмоз не принесе – це постійне підгостре запалення, послаблення імунітету, ураження і порушення дозрівання плідного яйця, сальпінгіт, сальпінгоофорит, як результат безпліддя.
Як впливає мікоплазма на вагітність?
Якщо зараження відбулося під час вагітності в малому терміні то може викликати переривання, якщо в пізньому то внутрішньоутробне інфікування плоду, передчасні пологи.
До чого призводить мікоплазма (мікоплазмоз у чоловіків)?
Мікоплазма у чоловіків це урогенитальная інфекція яка призводить до уретриту і зараження статевих партнерок, але в деяких випадках мікоплазмоз може викликати некроз сім’яних канатиків і впливати негативно на сперматогенез (викликати аномалії розвитку сперматозоїдів), які в свою чергу можуть на собі переносити мікоплазму (вона налипає на хвіст сперматозоїда) в порожнину матки і вражати плодове яйце, (сперматозоїд не може проникнути у яйцеклітину). Мікоплазма стимулює утворення цитокінів які призводять до скорочення міометрія (спазму матки). У половині випадків простатиту визначається мікоплазма в простаті. Результат (безпліддя і імпотенція).
Чи буває мікоплазмоз у дітей?
Основний шлях зараження мікоплазмою у дітей – від матері до дитини 1.Внутрішньоутробний. 2. При проходженні через пологові шляхи. У дітей мікоплазма може викликати ураження верхніх дихальних шляхів і запалення а також сечостатеву систему (як у дівчаток так і у хлопчиків).
Чи потрібно проводити лікування мікоплазмозу?
У медицині багато думок лікувати або чекати ускладнень і потім лікувати наслідки. Наша думка mycoplasma genitalium повинна обов’язково лікуватися (у обох статевих партнерів), інші (hominis / urealyticum) на розсуд лікуючого гінеколога так як це умовно – патогенна флора. Ми приділяємо особливу увагу імуностимулюючій терапії, так як при ослабленні імунітету спостерігається її бурхливе розмноження. Схема включає в себе антибіотики групи тетрацикліну (доксицикліну гідрохлорид), протигрибкову терапію, і обов’язково місцеве лікування. Через 2 тижні після лікування контроль аналізів.
Кандидат медичних наук,лікар акушер-гінеколог Габорець Юрій Юрійович
Команда гинекологов центра