Найбільшу кількість врятованих дитячих життів після акушера та неонатолога зберегли щеплення, які створюють імунітет від важких інфекційних хвороб.
Всі люди які мають базову медичну освіту роблять собі та своїм дітям щеплення. Так переживають, але користь набагато більша, ніж ймовірні ускладнення, яких дуже малий процент.
Важливо, щоб вакцина була Європейського виробника та в момент щеплення не було простуди та температури, а також алергізації організму. Зараз відповідальність лежить на батьках.
Міф 1. Чи можна захворіти від прививки?
Не можна, так як в одних випадках вводяться вбиті культури або самі оболочки віруса, або їх синтетичні муляжі, які організм сприймає за справжні, та імунна система на протязі 14 днів створює Антитіла, які будуть боротися зі справжніми збудниками, якщо ті попадають в організм.
Міф 2. Я був привитий від корони, але все одно захворів.
Якщо і захворів, то у більшості випадків протікання буде легшим та без госпіталізації, тому що в організмі вже є антитіла, які борються зі збудником.
Міф 3. Побічні ефекти від щеплення.
Побічних ефектів та ускладнень дуже малий процент, головне щоб вакцина була якісною, тоді в ній не буде всіляких домішок, і не буде негативних ефектів. Вона має бути хорошого виробника та з правильним транспортуванням.
Міф 4. Чи треба вакціонувати дівчат від ВПЧ до початку статевого життя ?
Так, це допоможе організму в майбутньому уникнути загрози розвитку раку шийки матки.
Пам’ятайте, завжди краще попередити захворювання, ніж потім його лікувати.
Будьте здорові!
Лікар Юрій Габорець