Боли в спине,причины и последствия – советы вертебролога.Болі в спині, причини і наслідки – поради лікаря вертебролога.

Коли болить спина після сну до якого лікаря йти?

Коли болить спина після сну – насамперед потрібно йти за допомогою до лікаря вертебролога – так як найчастішою причиною болю в спині після сну може бути зміщення хребців під час сну і коли вже настало запалення  без лікаря і лікування не обійтися, так як біль в спині згодом буде постійним  та можливою кульгавістю.

 Після сну болить  поперек, що робити?

Якщо після сну болить поперек потрібно  робити:

 1. Потрібно змінити звичайний матрац на ортопедичний
 2. Перед сном розтягнутися на перекладині, шведській стінці або на одвірку щоб розвантажити поперековий відділ
 3. Розтерти мазь диклофенак на те місце де болить
 4. Перед тим як заснути круговими рухами за годинниковою стрілкою размасажувати спазмовані м’язи (там де болить)
 5. Вранці вставайте з ліжка через бік повільно допомагаючи рукою (щоб не здавити корінці нервів).                                                                                                                                  6.Якщо не допомогло то зверніться до лікаря вертебролога. Який обов’язково – перед тим як робити корекцію хребта направить Вас на МРТ – щоб не розірвати міжхребцевий диск під час терапії.

Болить спина після сну вправи – які саме допоможуть?

Вправи які допоможуть якщо після сну болить спина:

 1. Лягти на спину коліна максимально притиснути до грудей і робити легкі погойдуючі рухи вперед і назад по підлозі.
 2. Лягти на правий бік при цюму ліву ногу звісити вперед, а ліву руку завести назад і звісити, пальці ніг плавно тягнути вперед на скручування (те ж саме повторити на лівому боці – дзеркально)
 3. Лежачи на спині руки витягнуті уздовж тулуба, ноги рівні випрямленні, п’яти впираються в підлогу і витягуються.

Якщо біль у спині не пройде то потрібно не затягувати візит до лікаря вертебролога.

Болить спина після сну на животі, які можуть бути причини?

Болі в спині після сну животі – як правило основні причини це:

1.Спазм м’язів поперекового відділу в  результаті довгого вимушеного положення м’язового корсету.

 1. Перерозгинання спини – неприродне положення хребта, розтягування зв’язкового апарату.
 2. Здавлення міжхребцевих дисків і нервових корінців, відбувається порушення кровонаповнення тканин і у результаті набухання і застій,  здавлення нервових волокон які і дають біль.

 Біль у спині після їжі, що може бути?

Біль у спині після їжі є симптомом можливих серйозних  захворювань які як правило виявляються вже при простих медичних дослідженнях – УЗД, фіброгастроскопія, консультація вертебролога, консультація гастроентеролога. Частою причиною болю в спині після їжі може бути:

 1. Діафрагмальні грижі
 2. Іррадіація болі при захворюваннях підшлункової залози
 3. Тиск діафрагми на блукаючий нерв
 4. Виразки шлунка, підвищена, кислотність, виразка дванадцятипалої кишки.

Основне завдання знайти причину, а не лікувати симптоми і наслідки.

 

Болить поперек після сну при вагітності, чи варто терпіти?

Якщо болить спина після сну при вагітності то перше що необхідно зробити це звернутися в жіночу консультацію до акушера-гінеколога, так як в основному так проявляється загроза переривання вагітності. Терпіти ні в якому  разі не можна, а відразу в першу години  іти до гінеколога, так як може відбутися переривання вагітності (спазм матки буде віддавати болями в спину і відчуттям тиску на задній прохід). Самолікування вкрай небезпечно і не допоможе прибрати причину. Майбутня мама відповідає за життя  двох.

        При вагітності центр ваги зміщується вперед, що дає сильне навантаження на тіла хребців і міжхребцевих дисків, а також м’язевого та зв’язкового апарату хребта.

Тому при вагітності потрібно  себе берегти, побільше лежати і якщо це не загроза переривання то біль піде при скасуванні навантаження на хребет.

 

 Болить спина після сну форум або досвідчений лікар?

Якщо болить спина після сну то форум не допоможе, тільки досвідчений лікар вертебролог зможе Вас вилікувати без ускладнень, так як в форумах люди пишуть про свої випадки, а у кожної людини свій набір діагнозів, і для кожного потрібно  разрабити індівідуальну схему лікування і то тільки після дообстеження . У болю в спині багато облич і масок. Любіть себе, сходіть до лікаря, ви потрібні  рідним і близьким здоровими.

 Вранці болить спина в області нирок, до якого лікаря іти і які аналізи здавати?

Якщо вранці болить спина в області нирок то необхідно негайно зробити УЗД нирок, загальний аналіз сечі і сходити на прийом до уролога (в першу добу) так як дуже часто інших симптомів може і не бути, а таке захворювання як гломерулонефрит призводить до інвалідності. Якщо на обстеженні виключать патологію нирок то потрібно звернутися до вертебролога для подальшого дообстеження і лікування. Будьте здорові.

Габорець Юрій, Письменний Юрій в «Haborets Clinic»