Мезаденіт – є однією із частих причин болів в животі у дітей, та в принципі людей будь – якого віку. Проявляється збільшеними лімфатичними вузликами брижі кишківника.
Мезаденіт можна розділити на дві категорії:
👆Первинний (неспецифічний) брижовий аденіт – це лімфаденопатія без вираженого гострого запального процесу (вірусна чи бактерійна інфекції).
👆Вторинний брижовий аденіт може бути пов’язаний з віднайденим внутрішньо черевним запальним процесом ( аденіт на фоні апендициту, ентериту та ін.).
Як пов’язаний лікар УЗД та мезаденіт.
- Огляд проводимо лінійним датчиком, під час дослідження використовуємо повільне натискання на передню черевну стінку, щоб відтиснути газ в кишківнику.
- Всім діткам до 10 років завжди огляд Органів черевної порожнини починаємо лінійним датчиком, з переходом на конвексний датчик.
- Мезаденіт проявляється множинними, збільшеними лімфатичними вузликами, понад 8 мм, які розміщуються в товщі брижі кишківника.
- При гострому апендициті, найчастіше збільшуються лімфатичні вузлики які розміщені в правій клубовій ділянці, особливо при наявності ускладнень.
- При лімфомі розміри утворень значно більші, з порушеною структурою і найчастіше вражають лімфатичні вузлики заочеревинного простору.
6.Збільшені та змінені лімфатичні вузли, можуть бути проявом у дорослих ВІЛ – інфекції, туберкульозу, саркоїдозу.
- Ціль Ультразвукової діагностики при мезаденіті – є виключення гострого апендициту, інвагінацій та інших складних порушень в черевній порожнині, а також описати їх кількість, структуру, розміри та оцінити кровоплин.
Дбайте про своє здоров’я, та здоров’я своїх дітей. Вчасно приходьте на обстеження.
лікар УЗД Галина