Тимус, або вилочкова залоза, що то за дивний орган? Haborets clinic
Це є центральний орган імунної системи, перший та основний захисник нашої дитинки після її народження.
Достовірно відомо, що вилочкова залоза у плода до моменту народження, повністю сформована та активно функціонує. Після народження дитини вона стає головним та найбільшим лімфоїдним органом.
Дана залоза розміщена за грудиною, та складається з двох рівних по величині часток, правої та лівої. Нижній полюс та середина часток тісно з’єднані, а верхні полюси часток розділені та звужуються до кінця і виходять за межі грудини на 1 – 2 см. Зовнішній вигляд цієї залози нагадує двозубу вилку.
УЗД вилочкової залози можна робити з народження до 6 – 7 років. Далі сенсу робити УЗД тимусу немає, адже він зменшується (піддається процесу інволюції, тобто зворотнього розвитку). Особливу увагу лікар надає вимірам залози, адже отримані розміри дозволяють розрахувати об’єм та його масу.
Для дитячих спеціалістів дуже важливим є визначення Тимічного індексу, що являє собою відношення маси залози до маси тіла дитини. Завдяки якому ми можемо говорити про такий діагноз, як збільшення розмірів тимуса — тимомегалія.
Виявляється, що діти які мають тимомегалію більш схильні до інфекційних захворювань (частохворіючі діти).
До діагнозу тимомегалія в ранньому віці необхідно відноситися з обережністю. В більшості випадків виявлена при УЗД обстеженні тимомегалія, може бути наслідком перенесеної ГРВІ. Тож не потрібно робити передчасні висновки та проводити дитині додаткові лікувальні та діагностичні обстеження.В такому випадку УЗД вилочкової залози краще зробити через три тижні після перенесеної інфекції, бо за цей період залоза повертається до своїх справжніх розмірів.
Міцного вам здоров’я, бережіть себе та свої близьких.
Лікар УЗД Галина