Цервіціт. Запалення шийки матки
Що таке цервицит?
Цервіціт- (з латині цервікс – шийка) це запалення шийки матки, ділиться на екзо (зовнішній) і ендо- (внутрішній) цервіцит. Як правило, поєднується з кольпітами і вагінітами (запалення піхви). Гострий цервіцит буває рідко, найчастіше ми стикаємося з хронічним цервицитом і його наслідками. Консультація гінеколога по цервіцітах.
Чим викликається цервіцит, які симптоми?
Цервіцит – викликається бактеріями, вірусами, специфічними збудниками. Кожен з них має свою тропність до епітелію. Трихомонади і бактерії до багатошарового плоского, який знаходиться зовні шийки матки (екзоцервіціт), вірус папіломи людини вражає перехідну зону, хламідії чіпляються за призматичний епітелій який знаходиться всередині (ендоцервіцит). Симптоми цервіциту не виражені, захворювання протікає приховано і виявляється супутніми захворюваннями. Діагноз може поставити тільки гінеколог при огляді через кольпоскоп.
Хворіють цервіцитом жінки, чоловіки є переносниками збудників захворювання. Чим небезпечний цервіцит?
Цервікальний канал являє собою перешкоду для проходження інфекцій з піхви жінки в матку, а також цервікальний канал пропускає сперматозоїди, очищаючи їх від чужорідних речовин і білків, які можуть нашкодити організму. Тому наявність запалення в цервікальному каналі веде до виникнення ерозій та дисплазій, і при проходженні інфекції через цервікальний канал вгору призводить до запалення труб і яєчників і як результат-безпліддя.
Чи можна вилікувати цервіцит народними засобами?
Вилікувати народними засобами цервіцит неможливо. Немає жодного науково доведеного випадку, скоріше навпаки, відбувається вимивання захисної біоплівки з піхви і заселення хвороботворними організмами. Лікування повинно бути специфічним і комплексним. Розробити схему може тільки гінеколог після отримання результатів аналізів і згідно з протоколом. Максимум що можна робити – це ванночки з відвару ромашки для зняття запалення.
Цервіцит при вагітності – які наслідки?
При вагітності цервицит здатний нашкодити тим, що інфекція може піднятися через шийку в матку і, якщо це малий термін, то спровокувати викидень або завмерла вагітність за рахунок запалення, в пізніх термінах прогноз більш сприятливий, при призначенні антибактеріальної терапії цервіцит і ускладнення йдуть. Як правило під час пологів у жінок з цервицитом спостерігаються розриви шийки матки.
Чи можна вилікувати хронічний цервіцит?
Хронічний цервіцит вилікувати можна, але потрібно пам’ятати, що чим довше відтягувати початок лікування, тим важче його вилікувати. Так як хронізації процесу веде до зниження імунної відповіді організму і незворотних змін епітеліальної тканини (може бути стриктура цервікального каналу). Запорука успішного лікування хронічного цервіциту це виявити першопричину виникнення захворювання – це здати аналізи і за результатами аналізів наші гінекологи центру розроблять індивідуальну схему лікування, яка в себе включає (імуномодулюючі, антибактеріальну та місцеву терапію (спринцювання, свічки), потім проводиться заселення нормальної мікрофлори в піхві і контрольні аналізи через 2 тижні після лікування.
Кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог Габорець Юрій Юрійович